Riwiera Makarska


Już 6585 osób uznało nasze porady za wartościowe i ocenili je na / 5! (ocenianie wstrzymane!)

Riwiera Makarska to jeden z najpiękniejszych rejonów Chorwacji. Makarska to piękne plaże i klimatyczne miasteczka. Jest to popularne miejsce wybierane na urlop w Chorwacji. Region przyciąga przede wszystkim pięknymi krajobrazami. Wysokie góry schodzące niemal prosto do morza, długie żwirowe plaże, liczne zatoczki, kryształowo czysta woda oraz rosnące przy brzegu stuletnie pinie, wszystko to tworzy wyjątkowy klimat. Latem kiedy sezon turystyczny jest u szczytu, Makarska bywa bardzo zatłoczona.

Riwiera ciągnie się przez prawie 60 kilometrów ze swoimi żwirowymi plażami, które miejscami, tuż przy samym wejściu do wody, przechodzą w drobny piasek. Do Chorwacji przyciąga czysta i ciepła woda, która mieni się różnymi odcieniami błękitu.

Wakacje i wczasy na Rivierze Makarskiej

Jest to miejsce idealne zarówno dla miłośników opalania się na plaży, jak i osób aktywnie spędzających swój urlop. Rozrywki dostarczą liczne dyskoteki, bary i restauracje ciągnące się wzdłuż deptaków. Rozbudowana i zmodernizowana baza noclegowa zapewni zakwaterowanie wszystkim turystom. To prawie 2500 miejsc w hotelach i ponad 10000 w kwaterach prywatnych, a ich jakość potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia.

Atrakcje

Wzdłuż riwiery wznosi się masyw górski Biokovo, który jest prawie w całości objęty Parkiem Przyrody Biokovo. Znajduje się tu wiele pieszych szlaków oraz tras rowerowych, a głównym celem wycieczek jest szczyt masywu – Sveti Jure. Dostaniemy się do niego samochodem – betonową drogą lub idąc od Makarskiej przez wieś Makar i szczyt Vosac. Częścią Parku przyrodniczego Biokovo jest ogród botaniczny Kotisina, o powierzchni 16,5 hektara. Tutaj można zapoznać się z setkami gatunków roślinnych Biokova.

Riwiera Makarska
Riwiera Makarska
Riwiera przyjęła swoją nazwę od największej miejscowości w tym rejonie – Makarska. Miasto położone jest na terenie górzystym, przez co parkingi oraz ulice zlokalizowane są na stromych zboczach. Makarska to miejsce znane z rozrywki. Znajdują się tu dwa nadmorskie bulwary, pełne sklepów, barów i kawiarni. Plaża jest kamienista, można wypożyczyć łódki, skutery wodne czy też polecieć na spadochronie ciągniętym przez motorówkę. Zaplecze noclegowe jest dość rozbudowane, a życie nocne toczy się w okolicy bulwarów. We Franciszkańskim klasztorze można podziwiać kolekcję muszli, a w Muzeum Miejskim obejrzeć eksponaty związane z historią miasta. Aby podziwiać niesamowity widok na miasto warto udać się na półwysep Świętego Piotra. Jego nazwa pochodzi od Kościoła Św. Piotra – XIII-wiecznej budowli, którą można zwiedzić na szczycie półwyspu. Najlepiej wybrać się tu po południu, by uniknąć upału i móc cieszyć się widokiem Makarskiej o zmierzchu.

Zobacz atrakcje turystyczne, piaszczyste plaże na Makarskiej:

Najpopularniejsze miejscówki na Riwierze Makarskiej

Popularnym letniskiem, znanym z pięknych, drobno – kamienistych, długich plaż jest Podgora. Miasteczko po wyzwoleniu z rąk faszystów postawiło upamiętniający pomnik w kształcie skrzydła mewy. Miejscowe atrakcje to punkt widokowy we wsi Gorna Podgora oraz połowy ryb na kutrze.

Zatłoczona w sezonie miejscowość Brela, szczyci się swoją malowniczą plażą. Promenady ciągną się wzdłuż brzegów, pomiędzy drzewami piniowymi a licznymi hotelami i ośrodkami wypoczynkowymi. Plaża Punta Rata w Breli została wielokrotnie nagradzana Błękitną flagą, za czystość wody i troskę o środowisko. Przy plaży można w pobliskich barach i kawiarniach skosztować chorwackich przysmaków. Dla miłośników aktywnego wypoczynku przygotowano boiska do gry oraz atrakcje wodne m. in parasailing.

Najwięcej turystów co roku ściąga jednak Baska Voda. Miasteczko oferuje liczne atrakcje, od pięknych piaszczysto – żwirowych plaż, terenów sportowych, szkół nurkowania po miejsce cumowania statków w poszerzonym porcie. Wieczorami miejscowość tętni życiem, dzięki kulturowo – rozrywkowym programom w centrum.

Miejscowością o najdłuższej plaży na riwierze Makarskiej jest Tucepi. Wzdłuż niej ciągnie się otoczona sosnami promenada. Bogata oferta wypoczynkowo – sportowa przyciąga co roku rzeszę turystów. Dla turystów przygotowano boiska sportowe, korty tenisowe i liczne lokale gastronomiczne. Można zwiedzić tu kościół św. Jerzego z XIII wieku oraz inne wieże obronne i kasztele. Tucepi warto odwiedzić 13 czerwca, wtedy obchodzone jest święto miasteczka. Odbywają się wówczas tradycyjne spotkania dalmatyńskich klap, które trwają do końca miesiąca.

Z miasteczka Drvenik możemy udać się w rejs na wyspę Hvar i Korculę. Miejscowość rozpościera się między dwoma zatokami Gornja vala i Donja vala. To idealne miejsce na rodzinny wypoczynek, nie brakuje tu restauracji, barów i kawiarni. Dla lubiących aktywnie spędzać czas na plaży istnieje możliwość uprawiania sportów wodnych, są tutaj również boiska do piłki nożnej i do koszykówki.

Na riwierze Makarskiej warto także zwiedzić Klasztor Franciszkanów w Zaostrogu. W klasztorze znajduje się bogata biblioteka z tysiącem ksiąg i archiwów oraz wystawa słynnego chorwackiego malarza Mladena Veze. Ogród botaniczny otaczający klasztor zdobi ponad 250 gatunków roślin.

Aktualna mapa Riwiery makarskiej

Mapa Makarskiej pozwoli Ci zlokalizować ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne oraz najbardziej popularne piaszczyste plaże:

Inni szukali informacji o Chorwacji w ten sposób:

  • makarska co warto zobaczyć
  • riwiera makarska co warto zobaczyć
  • makarska riviera atrakcje
  • makarska co zobaczyć
  • chorwacja makarska co warto zobaczyć
  • co zobaczyć w makarskiej
  • co warto zobaczyć w makarskiej
  • makarska chorwacja atrakcje
  • co zwiedzić w makarskiej
  • co warto zobaczyć na riwierze makarskiej

Zaplanuj dobrze swoje udane wczasy w Chorwacji w 2018:

Riwiera Makarska w 2018

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.