Przewodniki po Chorwacji


Już 9811 osób uznało nasze porady za wartościowe i ocenili je na / 5! (ocenianie wstrzymane!)

Przewodników po Chorwacji w sklepach, jest od zatrzęsienia. Trudno stwierdzić, który z nich jest najlepszy, bo to zależy przede wszystkim od sposobu jego wykorzystania. Nie wszyscy bowiem zwiedzają, co ciekawsze zakątki z książką w ręku. Dla jednych podróżników liczą się jak najaktualniejsze informacje, w przypadku Chorwacji są to z pewnością bieżące połączenia promowe. Dla innych ważniejszy jest dość obszerny opis zabytków i pozostałości po dawnych kulturach. Osoby wybierające się do Chorwacji na żagle natomiast, poszukują jeszcze innego typu informacji. Szeroki wybór przewodników jest tu, jak widać, zbawienny bo każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Jaki przewodnik po Chorwacji wybrać?

Przewodniki po Chorwacji
Przewodniki po Chorwacji
W zależności czego szukamy i jakich danych oczekujemy, taki egzemplarz musimy wybrać. Jeśli zadowolą nas podstawowe informacje o Chorwacji, przy czym nie chcemy dźwigać ciężkiej cegły, warto rozejrzeć się za przewodnikiem z wydawnictwa Bezdroża lub Pascal. Nie są to na pewno wyczerpujące temat pozycje, ale najważniejsze dane o kraju, języku i kuchni, są tam umieszczone. Podobne przewodniki ma w swojej ofercie wydawnictwo Marco Polo, Berlitz oraz Michelin, które również należą do gatunku tych kieszonkowych. Zdecydowanie obszerniejsze pozycje, które są rekomendowane przez stałych bywalców Chorwacji, to National Geographic i anglojęzyczny Lonely Planet. Oba napisane przez osoby, które faktycznie krok po kroku zwiedzały Croatię. Jeśli chodzi o półkę cenową, to zdecydowanie są droższe od wydań kieszonkowych. Przy większej ilości informacji i ciekawostek, trzeba liczyć się także, ze wzrostem wagi przewodników, które nierzadko są wydawane w twardej oprawie. Część osób zwraca też uwagę na obszerniejszy egzemplarz wydawnictwa Berlitz oraz naszej rodzimej Wiedzy i Życie. Większa ilość obrazków oraz tekstu wpływa na końcową masę, ale w zamian ci bardziej dociekliwi, mogą uzyskać odpowiedzi na swoje pytania. Zainteresowaniem cieszą się także pozycje dla globtroterów (Globtroter) oraz żeglarzy (Almapres, Myśliński).

Aktualne przewodniki po Chorwacji

Najlepsze i najpopularniejsze turystyczne przewodniki po Chorwacji:

Przy zakupie przewodnika ważna jest data jego wydania, która wskazuje na bardziej aktualne informacje. Im świeższy egzemplarz, tym większa szansa na bardziej bieżące dane. Obecnie najnowsza pozycje, jeśli chodzi o Chorwację to: Bezdroża – „Chorwacja. W kraju lawendy i wina” (2016), Pascal Holiday – „Chorwacja” (2016) oraz National Geographic „Chorwacja” (2016). Dobrze by układ całej książki był zrozumiały i przejrzysty, tak by bez problemu można było znaleźć różne informacje. Przydają się dokładne plany odwiedzanych miast, podpowiedzi co i gdzie zjeść oraz dodatkowe ciekawostki, gdzie zajrzeć. Dobry przewodnik zawiera również opis tego, jak funkcjonują banki, służba zdrowia i urzędy. Miłym dodatkiem jest także słowniczek, podstawowych zwrotów – w tym przypadku – chorwackich oraz daty imprez okolicznościowych.

Najpopularniejsze turystyczne przewodniki po Chorwacji

Najlepiej sprzedają się przewodniki wydawnictwa Pascal, Wiedzy i Życie oraz Bezdroża. To właśnie na te pozycje, najczęściej stawiają turyści.

Ceny przewodników po Chorwacji

Najtańsze egzemplarze przewodników po Chorwacji można kupić już za 8 – 10 złotych. Wydawnictwa obszerniejsze to koszt około 50 – 60 złotych. Z kolei przewodniki dla żeglarzy mogą kosztować nawet 100 złotych i więcej.

Inni szukali informacji o Chorwacji w ten sposób:

 • chorwacja przewodnik
 • Za przewodnikiem
 • przewodnik kempingi chorwacja
 • przewodnik po chorwacji
 • najlepsze przewodniki po chorwacji
 • przewodnik po chorwacji 2016
 • przewodniki chorwacja
 • Przewodniki po Chorwacji
 • Przewodnik chorwacja
 • najlepszy przewodnik po chorwacji

Zaplanuj dobrze swoje udane wczasy w Chorwacji w 2018:

5 komentarzy
 1. Weronika Czajkowska 2 lata temu
  Odpowiedz

  Ja zawsze wybieram przewodniki z serii Pascal Lajt. Są chude, nie zajmują sporo miejsca, najważniejsze info jest, a przy tym parę ciekawostek do przeczytania…

 2. Lucyana 2 lata temu
  Odpowiedz

  Pierwszy i ostatni raz wydrukowałam sobie z pdf z Chomikuj.pl. W drodze mi się wszystko rozleciało, mimo że miałam zszyte kartki:( Co książka, to książka.

 3. Dawid 2 lata temu
  Odpowiedz

  Najlepiej na rodzinny wypad wziąć n rodzinny wypad i wersje light i obszerną- wypróbowane… ;)

 4. munlikka 2 lata temu
  Odpowiedz

  Jak to ktoś powiedział wyżej, co książka, to książka. Ja na luzie jechałam bez przewodnika, bo stwierdziłam, że znajdę na miejscu online. Szkoda tylko, że net był tak słaby, że nic nie mogłam przeczytać :D

 5. Zzzz 3 miesiące temu
  Odpowiedz

  Ja posiadam ,,Chorwacja Dalmacja, Pascal lajt”, ,Chorwacja Zielony Przewodnik, Michelin” oraz ,,Riwiera Chorwacka, bezdroża” wszystkie trzy znajdziecie na stronie bezdroza. Każda z nich dla kogoś innego. Pierwsza chyba najbardziej uniwersalna, druga ma bardzo duży zakres informacji mapek i wszelkiego rodzaju informacji, bardzo praktyczna bo posiada nawet takie info jak gdzie parkować czy parking jest płatny czy nie i ma całkiem fajny spis treści, trzecia zaś propozycja zapewne sprawdzi się u osoby która jedzie piewrwszy raz wsm nie tylko, wszystkie podstawowe informacje i za dużo nie założyła aczkolwiek brakuje mi kilku kwestii jakie spodobały mi się w poprzednich travelbookach no cóż myślę że wszystkie polecenia godne pozdrawiam

Przewodniki po Chorwacji w 2018

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.