Pamiątki z Chorwacji


Już 3845 osób uznało nasze porady za wartościowe i ocenili je na / 5! (ocenianie wstrzymane!)

Najlepszą pamiątką z Chorwacji na pewno będą wspomnienia i duża ilość zdjęć. Oprócz tego można skusić się na inne wyroby przypominające miło spędzony czas. Najlepiej wybrać spośród tradycyjnie produkowanych suwenirów takich jak np : haftowane obrusy, srebrna biżuteria czy ręcznie wykonana ceramika. Należy zachować czujność, gdyż w dzisiejszych czasach można naciąć się na wiele chińskich podróbek.

Co przywieźć na pamiątkę z Chorwacji?

Dla smakoszy warto przywieźć butelkę oliwy z oliwek pochodzącej z Istrii lub aromatyczny miód czy suszone figi. Ze słodkości warte uwagi są herbatniki paprenjak i dubrownickie pierniki w kształcie serca. Wybór napojów alkoholowych jest ogromny. Miłośnikom wina można sprawić butelkę chorwackiego Merlot, Teran lub Cabernet Sauvignon. Wśród wódek najpopularniejszą jest rakija z winogron oraz likier wiśniowy z Zadaru. Z wyspy Hvar można przywieść wyroby z lawendy, np. pachnące woreczki pełne suszonych kwiatów, herbatę i olejki eteryczne. Dobrym pomysłem na prezent dla mężczyzn będzie oryginalny chorwacki krawat lub pióro, oba przedmioty zostały właśnie tu wynalezione. Dla kobiet idealna będzie biżuteria z koralowców i muszelek lub tradycyjny morcić, czyli podobizna głowy w turbanie.

Pamiątki z Chorwacji
Pamiątki z Chorwacji
Na wyspie Pag można zakupić haftowane koronki, w Rijece karnawałowe maszkarony, a na wyspie Brac interesujące kamienne wyroby. Z kolei na wyspie Korcula jest dużo pamiątek związanych z rycerską grą zwaną Moreska oraz słynnym podróżnikiem Marco Polo. Symbolem Dalmacji są psy tej rasy, warto tu zakupić małą figurkę dalmatyńczyka oraz płytę z ludową muzyką. Oryginalną pamiątką będzie obraz miejscowego malarza np. z wyspy Krk czy róża z gwarancją wieczności ze Splitu. Popularnymi podarkami są magnesy i koszulki z różnego rodzaju nadrukami np. z głagolicą czy wynalazcami. Ze stolicy – Zagrzebia, z placu Dolac warto przywieść miniaturkę charakterystycznego czerwonego parasola wraz z parą tradycyjnych tancerzy. W Chorwacji jest mnóstwo uroczych suwenirów do zakupienia, trzeba tylko wiedzieć co kupić i znaleźć na to miejsce w bagażu…

Inni szukali informacji o Chorwacji w ten sposób:

 • pamiatki z chorwacji
 • co przywiezc z chorwacji
 • bizuteria z chorwacji
 • pamiątki z chorwacji ceny
 • chorwacja pamiątki
 • co można przywieźć z chorwacji
 • co warto kupić w chorwacji
 • co warto przywiezc z chorwacji
 • chorwacja co warto kupić
 • morcić

Zaplanuj dobrze swoje udane wczasy w Chorwacji w 2018:

1 opinia
 1. Opolanka 2 lata temu
  Odpowiedz

  Ja ze swoich wakacji, dla znajomych przywiozłam Paški sir oraz wędzoną szynkę pršut. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, bo nie tylko posmakowali tamtejszych specjałów, ale nie dostali kolejnej kurzostojki, którą głupio potem wyrzucić.

Pamiątki z Chorwacji w 2018

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.