Hotele w Chorwacji


Już 1539 osób uznało nasze porady za wartościowe i ocenili je na / 5! (ocenianie wstrzymane!)

Hotele w Chorwacji są rozmieszczone w głównej mierze wzdłuż wybrzeża oraz w interesujących miejscach, w głębi kraju. Do wyboru mamy noclegi w obiektach ekonomicznych (2 i 3 gwiazdkowych) oraz w hotelach bardziej luksusowych (4 i 5 gwiazdkowych), które zapewniają większy komfort, ale są zacznie droższe.

Przemysł turystyczny, po rozpadzie byłej Jugosławii, mocno podupadł. Dopiero na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat powoli się odradzał. Władze zaczęły inwestować w rozwój turystyki, widząc potencjał w ukształtowaniu terenu oraz przyjaznym klimacie. Sprzyjały prywatnym inicjatywom, dzięki czemu zaczęły powstawać liczne hotele o zróżnicowanym standardzie. Odnawiano i modernizowano również już istniejące obiekty, co sprawiło że obecnie mamy do wyboru różne hotele, które oferują zróżnicowany poziom.

Standard hoteli w Chorwacji

W Chorwacji znajdą nocleg wielbiciele luksusowych obiektów z wszelkimi udogodnieniami, jak i osoby, które nie zwracają uwagi na różnego rodzaju zbytki i zadowolą się pobytem nawet w 1 gwiazdkowym hotelu.

Baza hotelowa najbardziej rozwinięta jest w turystycznych regionach tego kraju, czyli np. w Dalmacji, Istrii, Kvarnerze czy na wyspach. Hotele można wybierać pod kątem pobytu z dziećmi, z możliwością zakwaterowania zwierząt domowych oraz opcją all inclusive. W Chorwacji do wyboru mamy zarówno duże obiekty z basenami i innym zaopatrzeniem sportowym oraz małe rodzinne hoteliki. Pod względem cenowym są zarówno drogie, luksusowe obiekty, jak i tanie hotele tranzytowe z podstawowym wyposażeniem. W Chorwacji znajdą także nocleg osoby niepełnosprawne, dla których wybrane hotele umożliwiają bezproblemowy pobyt i korzystanie z uroków urlopowych. W tych obiektach dostosowano architekturę tak, aby uwzględnić potrzeby osób niepełnosprawnych.

Hotele w Chorwacji
Hotele w Chorwacji – restauracja

Turyści zazwyczaj szukają obiektów hotelowych w których jest dostęp do sieci Wi- Fi oraz basen. Ważna jest dla nich także możliwość skorzystania z usług SPA oraz zjedzenia śniadań. Bardzo ważnym kryterium przy wyborze konkretnego obiektu jest odległość od plaży oraz jej rodzaj. W Chorwacji najczęściej spotykanymi plażami są żwirowe i kamieniste. Znacznie rzadziej występują piaszczyste plaże. Jeśli turyści wybierają się bardziej w głąb kraju, ważnym aspektem jest bliskość atrakcji turystycznych i możliwość skorzystania z uroków życia nocnego. Wybierając konkretny hotel warto zwrócić uwagę na to, czy dany obiekt posiada swój parking, ponieważ w obleganych miejscowościach turystycznych, może być problem z miejscem do parkowania. Warto również dosyć szybko zarezerwować wybrany obiekt, gdyż w letnich miesiącach dany hotel może być zajęty przez biura podróży. Chorwackie hotele są uważane przez turystów za obiekty czyste, w których można smacznie zjeść. Ceny ich są bardzo zróżnicowane i zależą od położenia, udogodnień oraz ilości gwiazdek.

Zaplanuj dobrze swoje udane wczasy w Chorwacji w 2018:

1 opinia
  1. Artelta421 2 lata temu
    Odpowiedz

    Hotel Bellevue w Dubrovniku jest uznawany za jeden z najlepszych. Jednak jego cena – ponad 2,5 tysiąca za noc, skutecznie odstrasza, by wypróbować tamtejszą miejscówkę ;)
    Nam się bardzo podobało w hotelu Miramar na Rabacu. Plusy to zdecydowanie doskonała lokalizacja. Minusem są płatne leżaki.

Hotele w Chorwacji w 2018

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.