Co zabrać pod namiot do Chorwacji


Już 1843 osób uznało nasze porady za wartościowe i ocenili je na / 5! (ocenianie wstrzymane!)

Jedną spośród wielu opcji zakwaterowania w Chorwacji są noclegi w namiocie. Klimat i pogoda sprzyjają biwakowaniu. W Chorwacji jest to popularna forma rekreacji, więc infrastruktura jest bardzo dobrze rozwinięta i przygotowana. Pola namiotowe są wyposażone w węzły sanitarne, na niektórych znajdują się także kuchnie z lodówkami, a przy parcelach skrzynki z prądem.

Podstawowy zestaw pod namiot do Chorwacji

Chorwackie miejsca namiotowe należą do tych z reguły bezpiecznych, kradzieże i rozboje zdarzają się tu bardzo rzadko. Wybierając się pod namiot należy zwrócić uwagę na silne wiatry, które mogą się tam zdarzyć. Pakując namiot należy pamiętać o dodatkowym komplecie śledzi i długich, mocnych gwoździach, aby nasze schronienie było niewzruszone na silniejsze podmuchy wiatru. Oprócz tego weźmy młotek do wbijania szpilek, materac z pompką lub karimaty, śpiwory, koce i poduszki. Jeśli mamy możliwość to zapakujmy także parasol przeciwsłoneczny, rano słońce już całkiem mocno grzeje i warto zjeść śniadanie w cieniu. Przyda się on także na plaży. Można zabrać krzesełka i stolik turystyczny, przenośną lodówkę oraz grill. Jeśli na danym kempingu nie ma kuchni, warto zabrać także butlę gazową i naczynia do gotowania wraz z zastawą stołową. Chcąc zrobić małe pranie musimy pamiętać o spakowaniu miski, sznurka i kilku klamerek. Aby umyć naczynia warto zabrać także myjkę, płyn do naczyń i ściereczkę do wytarcia na sucho. Przyda się dość długi przedłużacz, latarka i lusterko. Oczywiście pamiętamy o kosmetykach toaletowych, czyli mydle, szczotce, paście, szamponie i żelu pod prysznic. Pakujemy w większości lekkie, letnie rzeczy, jakąś cienką kurtkę przeciwdeszczową – w razie czego oraz klapki, sandały i komplet ręczników. Na plażę obowiązkowo buty do wody, które uchronią nas przed jeżowcami i kamienistym dnem, leżaki lub krzesełka turystyczne, maski i fajki do nurkowania, nakrycie głowy i krem z filtrem.

Co jeszcze zabrać na pole namiotowe?

Co zabrać pod namiot do ChorwacjiPamiętajmy o podstawowym zestawie leków czyli: tabletki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe, coś na owady gryzące, na oparzenia słoneczne, na alergie i ból gardła oraz tabletki na różne dolegliwości żołądkowe (biegunka, niestrawność). Warto zabrać jakiś sprzęt do rekreacji, piłki, badmintona, karty do gry czy np. hamak, który można rozwiesić pomiędzy drzewami. Jeśli do Chorwacji pod namiot wybieramy się większym autem, można zapakować trochę żywności. Kilka słoików z domowymi przetworami, trochę wędliny czy serów, które włożymy do lodówki turystycznej. Kawę, herbatę i cukier, choć w niewielkich ilościach, aby od razu po przyjeździe nie szukać sklepów. Przydadzą się także suche przekąski i napoje na czas podróży. Wszystko inne możemy zakupić na miejscu, więc nie zapomnijmy o podstawowych dokumentach, ubezpieczeniu, a przede wszystkim portfelu.

Inni szukali informacji o Chorwacji w ten sposób:

  • co zabrać pod namiot do chorwacji
  • chorwacja pod namiotem
  • do chorwacji pod namiot
  • co zabrac pod namiot na chorwacje
  • co zabrac do chorwacji pod namiot
  • chorwacja pod namiot
  • chorwacja namiot
  • wakacje pod namiotem chorwacja
  • pod namiot do chorwacji z dziecmi
  • wczasy namiot chorwacja

Zaplanuj dobrze swoje udane wczasy w Chorwacji w 2018:

Co zabrać pod namiot do Chorwacji w 2018

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.