Co zabrać do jedzenia do Chorwacji


Już 8644 osób uznało nasze porady za wartościowe i ocenili je na / 5! (ocenianie wstrzymane!)

Wybierając się na wakacje do innego kraju zawsze warto próbować lokalnych potraw (tutaj sprawdzisz ceny w Chorwacji). Jeśli jednak planujemy żywić się samemu w Chorwacji, warto zabrać trochę produktów ze sobą. Podróżując samochodem można wziąć lodówkę turystyczną podłączaną do zapalniczki. Zapakujemy do niej trochę masła lub margaryny, wędlin do kanapek czy też nabiału w postaci serów lub jogurtów.

Można również zamiast tego włożyć zamrożone mięso, które na miejscu spożytkujemy piekąc np. na grillu. Suszone wędliny typu kabanosy czy kiełbasy krakowskie podsuszane, zapakowane próżniowo, powinnyśmy przewieść bez problemów. W zależności od upodobań kulinarnych warto spakować także konserwy mięsne i rybne, które są do tego wprost idealnie stworzone. W Polsce mamy duży wybór dań gotowych, w słoikach i w formie sypkiej. Wszelkiego rodzaju sosy pomidorowe, pulpety, bigosy i leczo, będą po podgrzaniu sycącym posiłkiem. Na mniejszy głód sprawdzą się zupki chińskie, gorące kubki, sosy w torebkach czy różne kisiele i budynie zalewane wrzątkiem lub trochę zdrowej żywności. Z dodatków obiadowych można zabrać ryż, makarony czy puree ziemniaczane w proszku. Podczas podróży nie popsują nam się słoiki z dżemem, mleko w kartonie czy trochę pieczywa odpowiednio zapakowanego. Warto zabrać drobne przekąski, typu krakersy, paluszki czy słodycze bez czekolady, które skonsumujemy podczas podróży. Można wziąć trochę przypraw, herbaty, kawy i cukru, aby przygotować poranne napoje.
Co zabrać do jedzenia do Chorwacji
Wiele ludzi zabiera po kilka zgrzewek wody mineralnej, która w Chorwacji jest jednak droższa niż w Polsce. Jeśli jeszcze mamy miejsce, można zapakować napoje gazowane w puszce typu cola oraz syropy do rozcieńczania. Parę butelek picia zużyjemy podczas podróży. Jeśli chcemy zabrać owoce czy warzywa to raczej w niewielkiej ilości. Na miejscu, na pobliskich targach można zakupić świeże, aromatyczne jarzyny. Podobnie alkohole, które za przyzwoitą cenę otrzymamy od lokalnych wytwórców. Kiedy mamy małe dzieci, to oczywiście zabieramy dla nich niezbędne mleko, obiadki w słoiczkach i ulubione kaszki.

Inni szukali informacji o Chorwacji w ten sposób:

 • co zabrać do chorwacji do jedzenia
 • jakie jedzenie zabrać do Chorwacji
 • co zabrać ze sobą do chorwacji
 • co zabrać do jedzenia do chorwacji
 • chorwacja co zabrać do jedzenia
 • co zabrac na chorwacje jedzenie
 • jakie jedzenie do chorwacji
 • co zabrać do jedzenia na chorwację
 • jakie jedzenie zabrać na wakacje do chorwacji
 • co zabrać do jedzenia na wakacje do chorwacji

Zaplanuj dobrze swoje udane wczasy w Chorwacji w 2018:

1 opinia
 1. Hellen 2 lata temu
  Odpowiedz

  Warto też samemu przemyśleć i zrobić listę, co na jaki posiłek (jeśli zabieramy swoje jedzenie). Naprawdę duża oszczędność i pieniądze można wydać choćby na pamiątki.

Co zabrać do jedzenia do Chorwacji w 2018

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.