Chorwacja samolotem


Już 2049 osób uznało nasze porady za wartościowe i ocenili je na / 5! (ocenianie wstrzymane!)

Chorwacja jest bardzo popularnym kierunkiem wakacyjnym. Bardzo często urlop nad Adriatykiem jest wybierany przez rodziny z dziećmi. Planując swój wypoczynek Polacy coraz chętniej wybierają samolot jako środek transportu. Gwarantuje on szybkość, komfort i wygodę podróżowania. Podróż samochodem z Polski trwa średnio około 16 godzin, lecąc samolotem po 2 godzinach jesteśmy już nad Adriatykiem. Aby zachęcić klientów do podróży samolotem jest uruchamianych coraz więcej połączeń z różnych miast Polski. Przykładowo do Zadaru polecimy nie tylko z Warszawy, ale i z Poznania, Gdańska i Rzeszowa. Także do Splitu, Rijeki i Dubrownika dolecimy z pięciu miast Polski: Warszawy, Poznania, Gdańska, Bydgoszczy i Krakowa. Pamiętając o tym, że na dzień dzisiejszy tylko Warszawa ma bezpośrednie regularne połączenia lotnicze z Chorwacją!

Chorwackie porty lotnicze znajdują się nie tylko w Zagrzebiu, Splicie, Dubrowniku, Zadarze i Rijece, ale mniejsze także w Puli, Osijeku, na wyspie Brac i w Mali Losinj.

Bilety samolotowe możemy nabyć bezpośrednio u przewoźnika, ale także w agencjach turystycznych, które zajmują się ich sprzedażą i na stronach internetowych. W przypadku biur podróży, latem znajdziemy tu także bezpośrednie loty czarterowe z różnych miast Polski do najpopularniejszych miejscówek w Chorwacji.

Cena biletu na samolot do Chorwacji

Kiedy porównano podróż z Warszawy do Splitu, tam i z powrotem, przez rodzinę z jednym dzieckiem powyżej 2 roku życia, wyszło iż koszty podróży są całkiem zbliżone. Przykładowy bilet lotniczy na trzy osobową rodzinę to cena około 3000 złotych. W podróży samochodem uwzględniono koszt winiet państw przez które trzeba przejechać (Austria, Czechy, Słowacja oraz Węgry) czyli około 800 złotych. Do tego trzeba dodać cenę benzyny czyli około 1400 złotych przy 1460 kilometrach, plus jeden nocleg na trasie czyli 720 złotych za pokój. Całkowita suma wyniosła dokładnie 2920 złotych. Warto wówczas zastanowić się nad lotem, biorąc pod uwagę nie tylko komfort i szybkość podróży, która jednak wydłuży o te dwa dni urlop w Chorwacji, ale także możliwość zakupu tanich biletów w sieci, co znacznie obniży koszt przelotu.

Wyszukiwarka lotów do Chorwacji

Sprawdź aktualne połączenia lotnicze i ceny biletów samolotowych do Chorwacji na ten rok. Zarezerwuj bilety online i ciesz się wakacjami : )

Jeśli mamy dziecko poniżej drugiego roku życia podróżuje ono na kolanach rodziców lub dorosłych opiekunów. W zależności od wyboru linii lotniczej płaci się za niemowlaka ustalony ryczałt lub kupuje bilet z 90% zniżką. Jeżeli chodzi o przewóz fotelików czy składanych wózków to przykładowo na pokładzie Lufthansa podróżne siedziska dziecięce objęte są limitem bezpłatnego bagażu i można je zabrać na pokład. Podobnie w przypadku lotu na pokładzie Croatia Airlines – rodzice podróżujący z niemowlętami mają prawo do bezpłatnego przewozu jednego składanego wózka lub fotelika. Natomiast podróżując liniami lotniczymi Wizzair nie można wnosić na pokład fotelików samochodowych, bezpłatnie są umieszczane w luku z bagażami.

Chorwacja samolotem
Chorwacja samolotem

Dzieci starsze (powyżej 2 lat) podróżują normalnie na siedzeniach pasażerów, a koszt ich biletu jest niższy niż osoby dorosłej. Przykładowo w Eurolocie dzieci od 2 do 15 roku życia płacą 50% normalnej ceny. Croatia Airlines także oferuje 50% zniżkę, ale dla dzieci od 2 do 12 roku życia. Z kolei u przewoźnika Wizzair nie ma zniżek i za dziecko (2-14) zapłacimy tyle samo co za dorosłego.

Inni szukali informacji o Chorwacji w ten sposób:

  • chorwacja samolotem cena
  • polskie samoloty w chorwacji
  • połączenie samolotem z bydgoszczy na wyspę brać
  • tanulaoty samolotowe chorwacja
  • wczasy e chorwacji samolotem

Zaplanuj dobrze swoje udane wczasy w Chorwacji w 2018:

1 opinia
  1. Bogusz 2 lata temu
    Odpowiedz

    Szkoda, że zrezygnowali z bezpośrednich lotów z Poznania :/ Jeszcze dwa lata temu bez problemu, po krótkim locie, można było rozpocząć wakacje…

Chorwacja samolotem w 2018

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.