Samochodem do Chorwacji


Już 110717 osób wybrało z nami optymalną trasę do Chorwacji, oceniając nasze rady na 4.9 / 5! (ocenianie wstrzymane!)

Wybierając się na wakacje do Chorwacji samochodem, mamy klika tras do wyboru. W zależności od tego, w której części Polski mieszkamy, czy chcemy dojechać szybko, czy raczej bardziej ekonomicznie, możemy wybrać jedną z dostępnych opcji naszej podróży.

Jak najlepiej dojechać samochodem do Chorwacji

Mieszkańcy północnej Polski mogą udać się trasą przez Niemcy, Austrię i Słowenię, z uwagi na dobre i szybkie drogi (głównie autostrady). Ludność z południa Polski raczej wybierze dojazd przez trasę prowadzącą takimi krajami jak Czechy/Słowacja i następnie Austria/Słowenia lub Węgry. Wybierając drogę przez Austrię, droga prowadzić będzie przez słoweński Maribor na Zagrzeb, można tam napotkać tłum innych turystów zmierzających do Chorwacji. Natomiast jadąc przez Niemcy raczej nie napotkamy na tłok i zakorkowanie oraz nie musimy opłacać autostrad i to na pewno wpływa na koszt podróży.

Aby nie ryzykować pomyłek i niepotrzebnego kluczenia polecamy zaopatrzyć się w aktualną i dokładną mapę samochodową Chorwacji:

Długość dojazdu i droga do Chorwacji jest również bardzo zróżnicowana. Najdłuższą podróż odbędą mieszkańcy północnej Polski zmierzając do południowej lub środkowej Dalmacji. Ta trasa do Chorwacji nie jest do przejechania w jeden dzień i należy zaplanować nocleg po drodze.

Dojazd samochodem do Chorwacji
Dojazd własny samochodem do Chorwacji
Jeśli chodzi o to, o której godzinie wyruszyć, to podróż w sobotę najlepiej rozpocząć wieczorem, w piątek lepiej od rana, a w inne dni godzina wyjazdu nie ma znaczenia. Wzmożony ruch przejazdowy na drogach, szczególnie w Słowenii i Chorwacji następuje w soboty, kiedy turyści się wymieniają turnusami. Wówczas przejścia graniczne są mocno obciążone i zakorkowane.

Warto skorzystać z satelitarnej nawigacji GPS (przed zakupem polecamy dobrze się zapoznać z możliwościami danej nawigacji) lub map internetowych, żeby obliczyć i zaplanować naszą wyprawę. Przykładowo jadąc z Koszalina przez Niemcy, Austrię i Słowenię do Dubrownika to 19 godzin samej jazdy, więc uwzględniając do tego przystanki i tłok na drodze, trzeba liczyć dwa dni podróży z noclegiem. Startując z kolei z Krakowa, jadąc przez Słowację, Węgry do Zadaru można zmieścić się w ciągu jednej doby (ok. 12 godzin jazdy).

Optymalny dojazd samochodem do Chorwacji

Najpopularniejsza i szybka trasa dojazdu to: Czechy, Austria i Słowenia (Cieszyn – Ołomuniec – Brno – Wiedeń – Graz – Maribor, aż do przejścia w Gruśkoyje lub Bohumin – Ostrava – Brno – Wiedeń – Graz – Maribor )
Równie często wybierana opcja to trasa przez Słowację i Węgry (Chyżne – Ruźomberok – Bańska Bystrzyca – Zwoleń – Budapeszt, aż do granicy w Gorićanie lub Bardejów/Barwinek – Presov – Koszyce – Budapeszt )
Wariant ekonomiczny to droga przez Czechy – Słowację – Węgry – Słowenię, aż do Chorwacji (Cieszyn – Żilin – Bratysława – Rajka – Csorna – Redics – Lendava – aż do granicy Mursko Sredisce lub Cieszyn – Żilina – Bratysława – Wiedeń – Graz Maribor )

Warto też śledzić najnowsze wpisy na lasti.pl/chorwacja/ w bardzo przystępny sposób piszą o samej Chorwacji a w tym także o autostradach i dojeździe do Chorwacji samochodem.

Kolejna możliwość to trasa przez Słowację – Węgry- Bośnię i Hercegowinę (tu potrzebna będzie Zielona Karta) Budapeszt – Paks – Szekszard – Mohacs – Udvar – Beli Manastir – Osijek – Dakovo – Slavonski – Brod – Doboj Zenica – Sarajewo – Mostar – Metkovic.
Dla mieszkańców zachodniej Polski jest droga przez Niemcy – Austrię (Wrocław – Bolesławiec – Jędrzychowice – Chemnitz – Hof – Regensburg – Passau – Wels – Graz – Spielfeld – Macelj )
lub przejazd przez Czechy – Austrię (Wrocław – Krapkowice – Żywocice – Głubczyce – Krnov – Bruntal – Horni Lodenice – Olomouc – Brno – Breclav – Reintal – Wiedeń – Graz – Graz – Spielfeld – Macelj )
albo trasa przez Niemcy – Austrię – Słowenię (Szczecin/Poznań – Berlin – Monachium – Salzburg – Lublana)

Sprawdź czy jadąc do Chorwacji własnym samochodem będziesz potrzebował paszport czy dowód

Gdzie kupić nawigacje GPS do samochodu?

Jeśli planujesz wyjazd do Chorwacji samochodem, to w takim przypadku w Twoim aucie nie może zabraknąć dobrej nawigacji GPS, która z pewnością nie raz uratuje Ci skórę, kiedy trzeba będzie zjechać z autostrady bądź na nią powrócić. Kilka razy zdarzały nam się takie sytuacje i wiemy, że bez GPS’a lepiej nie jechać taki kawał drogi!

Dla większej pewności możemy polecić nawigacje, które doprowadzą Cię do celu nawet w mniejszych miastach i miasteczkach Chorwacji:

Nawigacja GPS do Chorwacji
Nawigacja GPS do Chorwacji

Nawigacje GPS

Aktualne ceny

Ceny winiet dla samochodów osobowych (2016)

Winiety w Czechach 10 dni – 310 kc, 30 dni – 440 kc
Winiety w Austrii 10 dni – 8,70e, 60 dni – 25,30e
Winiety na Węgrzech 10 dni – 2975 huf, 30 dni – 4780 huf
Winiety na Słowacji 10 dni – 10e, 30 dni – 14e
Winiety na Słowenii 7 dni – 15e, 30 dni – 30e

Tutaj znajdziesz ceny autostrad w Chorwacji. Warto wiedzieć ile pieniędzy trzeba będzie przygotować ; )

Inni szukali informacji o Chorwacji w ten sposób:

 • samochodem do chorwacji
 • jak dojechać do chorwacji
 • chorwacja samochodem
 • trasa do chorwacji
 • chorwacja jak dojechać
 • dojazd do chorwacji
 • droga do chorwacji
 • jak dojechać na chorwację
 • do chorwacji samochodem
 • jak jechać do chorwacji

Zaplanuj dobrze swoje udane wczasy w Chorwacji w 2018:

37 komentarzy
 1. Paul 3 lata temu
  Odpowiedz

  Orientuje się ktoś jakie są ceny winiet w tym roku??

  • Andre 3 lata temu
   Odpowiedz

   Masz ceny pzmtravel.com.pl/pzmsklep/oplaty,drogowe-winiety,23.html

 2. Albinoi 3 lata temu
  Odpowiedz

  Zapraszam wszystkich miłośników Chorwacji oraz tych, którzy dopiero chcą ją odkryć, do polubienia oraz odwiedzania strony albinoi.com
  Jest to duża baza obiektów noclegowych na terenie całej Chorwacji, a w niedalekiej przyszłości również w Austrii oraz Polsce.
  Baza będzie się cały czas powiększać a Wy dzięki niej zdobędziecie informacje odnośnie hotelu ( adres, strona www, opis obiektu) oraz bezpośredni kontakt z hotelarzem. Wszystko w jednym miejscu, za darmo i bez pośredników

 3. Anna 3 lata temu
  Odpowiedz

  Witam . Ja ze znajomymi byliśmy ju z 9 razy w Chorwacji. Wybraliśmy dojazd z Łodzi przez Słowację i Węgry. Wyjechaliśmy o 8.00 rano w sobotę . Droga Na Cieszyn – Żyline – Previdza – Sala – aż do Velkiego Mederu. Potem Węgry na Gyoor -potem na Vasvar i prosto aż do Lentye i do Chorwacji na autostradę i cały czas autostrada aż do Sastanovac i do Górnej Breli aż do Adriatyku. Następnie wzdłuż morza drogą nr 8 do Makarskiej

  • croatia 3 lata temu
   Odpowiedz

   Obrany kierunek zależy też od tego skąd zaczynamy ; ) My z Poznania jechaliśmy za każdym razem przez Berlin – Monachium – Sturm – Graz – Maribor – Zagrzeb – Split – Dubrownik.

   • Lech 1 rok temu
    Odpowiedz

    My z Poznania zawsze jedziemy w ciemno przez Kłodzko, Czechy, Austria, Słowenia i do Chorwacji ale we wrześniu, brak korków na autostradach, no i ceny niższe !

  • Syla 2 lata temu
   Odpowiedz

   Czy tą trasą można jechać na samych dowodach?

  • Syla 2 lata temu
   Odpowiedz

   Da się dojechać na samym dowodzie do Makarskiej?

 4. maja 3 lata temu
  Odpowiedz

  Ja podliczyłem koszty i w tym roku wybieram się właśnie w podróż samochodem. Chorwacjo przybywam!

 5. Marcin 2 lata temu
  Odpowiedz

  My w tym roku wybieramy transport z crotour.pl jeżdżą busami 9 osobowymi, jedzie się jak normalną osobówką od drzwi do drzwi . Nie mamy własnego auta więc to super alternatywa, a autokar jedzie dwa razy dłużej.

  odpowiedz

 6. Wojtek 2 lata temu
  Odpowiedz

  Witam.
  Interesuje mnie przejazd przez Słowenię , czy ktoś już próbował w tym roku?
  Były problemy na granicy Austria/ Słowenia w ubiegłym roku , jak to wygląda teraz , chodzi mi o Uchodźców.

  • croatia 2 lata temu
   Odpowiedz

   Wojtek, my sami się zastanawiamy jak to teraz wygląda. Zazwyczaj jeździmy Berlin, Monachium, Austria, Słowenia – więc dołączamy się do pytania.

 7. Lukasz 2 lata temu
  Odpowiedz

  Nie da rady przejechać, autostrady zastawione namiotami przez uchodźców. Całe obozy, Podobnie autostrady w Chorwacji od Zagrzebia aż po Dubrovnik sami uchodźcy i namioty. Wy ludzie jesteście normalni? Przestańcie słuchać sąsiadów którzy w D byli i G widzieli i mniej TVN a będziecie mądrzejsi…

  • Darek 2 lata temu
   Odpowiedz

   Gdzie człowieniu widziałeś te obozy i namioty? Ja oglądam TVN. Nie potrzebnie spinasz pośladki, kłamiesz i wprowadzasz innych w błąd. Droga przez Słowenię zarówno autostradą jak i objazdem przez Ptuj jest normalnie przejezdna.
   Pozdrawiam.
   Darek

   • Michał 2 lata temu
    Odpowiedz

    Darek ironia w tekście Łukasza;)

  • robert 2 lata temu
   Odpowiedz

   Dokładnie, własnie wróciliśmy dziś z Makarskiej – tragedia. Jechaliśmy jakieś 43[h]. Cały czaszaczepiali nas uchodźcy. Wlewali się do środka jka tylko zwalnialiśmy. Przed płatnymi bramkami w chorwacji – KOSZMAR. Cały czas ktoś z Syryjczyków chciał Nam myć szyby za 10 euro. Jak nie zapłacisz to „starszyzna” czekała aby obijać gęby. Masakra.
   Lepiej nad morzem, ale Naszym

   • stefan batory 1 rok temu
    Odpowiedz

    Baran z lokalnego morza ;) ;) ;)

 8. zibi 2 lata temu
  Odpowiedz

  Czy do Chorwacji dojade na samym dowodzie—bez paszportów,chodzi mi o wegry,słowenie..Zibi

 9. uo 2 lata temu
  Odpowiedz

  tak dojedziesz, bez problemu na dowodzie

 10. marion 2 lata temu
  Odpowiedz

  Łukasz opisujesz brednie jestem w CHORWACJI jechałam autostrada i nigdzie nie było namiotów przestań opisywać bzdury

 11. Kika 2 lata temu
  Odpowiedz

  Przecież to ironia Marion była… Litości :-)

 12. panocek 2 lata temu
  Odpowiedz

  Trasa – Kraków – Gliwice-Ostrawa – Brno – Wiedeń – Graz – zwijka na Mureck – Ptuj celem ominięcia płatnej Słowenii – przy okazji najtańsza stacja paliw- 1.25e za litr, w Ptuj powrótmna autostradę przed grnaicą z Chorwacją – Zagrzeb – Zadar . Wyjazd w poniedziałek ok.20 na miejscy bylismy ok 10.00 spokojna jazda płynna zero korków, najgorszy odcinek – Austria- remont i ograniczenie prędkości do 80km/h.
  Co do cen – faktycznie lepiej kupowac w marketach, w sklepikach w małych nadmorskich miejscowościach ceny kosmiczne, paliwo – ok.8 kun litr, zależy gdzie- szczyt turnusu- jak w Polsce każdy chce zarobić – woda w markecie jak w Polsce w knajpie droga jak diabli – droższa od potrawy. Warzywka faktycznie u rolników można szarpnąć – piwko – to jakieś 5-7 kun w knajpie 13-16.

 13. Romm 2 lata temu
  Odpowiedz

  Przejazd Chyżne – Ryjeka 6.50 godz. Noc.

 14. Kierowca 1 rok temu
  Odpowiedz

  Spędzić wakacje w Chorwacji samochodem objeżdżając całe wybrzeże? Czy to nie strata czasu? Lepiej wylegiwać się na plaży niż smażyć się w samochodzie.. takie jest moje zdanie.

  • Jasio 1 rok temu
   Odpowiedz

   To się wyleguj, tylko parasol weź – jakby deszcze padał

 15. NiedzielnyTurysta 1 rok temu
  Odpowiedz

  Cześć
  Podsyłam aktualizację tras i kilka rozwiązań na uniknięcie sezonowych korków na trasie do Chorwacji:
  http://wp.me/p7LwBy-8q

  Szerokości na trasie

 16. GdzieTymRazem - Przemek Bicki 7 miesięcy temu
  Odpowiedz

  Dobrze przygotowane informacje. Zebrałem też swoje porady, zawsze jestem zdania, że lepiej jak najwięcej mieć info przed wyjazdem. Jak dojechać do Chorwacji? https://gdzietymrazem.pl/2017/12/chorwacja-samochodem-warto/

 17. Konan Katoda 6 miesięcy temu
  Odpowiedz

  Opcja, którą sam testowałem trzykrotnie. Moim zdaniem najlepsza dla ludzi z południa Polski.
  DK1 do Bielska – Białej. Dalej S1 na Żywiec i Zwardoń. W Zwardoniu wjeżdżamy na Słowację.
  Na Słowacji obowiązkowo winieta. Od ubiegłego roku można kupić w wersji elektronicznej. Ja sam kupowałem na pierwszej słowackiej stacji benzynowej. W Żylinie. Ale wtedy nie było jeszcze odcinka D3 od granicya nie wiem czy zrobili tam jakąś stację. Więc dziś sugeruję kupić winietkę jeszcze przed wjazdem na Słowację.

  Ze Zwardonia jedziemy na Żylinę. W Żylinie wpadamy na autostradę D1 i suniemy do samej Bratysławy. W Bratysławie kierujemy się na Węgry. Droga E75 kierunek na Gyor. Dojeżdżamy do granicy Słowacko – Węgierskiej. 2 uwagi. Jeśli jedziesz na LPG za Bratysławą na ostatniej stacji benzynowej przed granicą węgierską tankujesz do pełna. Na Węgrzech LPG nie jest popularny i bywa różnie z dostępnością. Raz musiałem lecieć na benzynie bo nie znalazłem przez całą drogę i tankowałem dopiero w Chorwacji. Obowiązkowo kupujesz e-matrica bo węgierska autostradówka trzepie ostro za winiety a winieta jest obowiązkowa już za samą granicą na drodze M15, która jest praktycznie niby tylko dojazdem do autostrady. E-matrica można kupić na granicy. Przyjmują euro. Nr rejestracyjny dajemy zapisany na karteczce, żeby uniknąć głupich pomyłek.

  Wpadamy na M15 i dojeżdżamy do autostrady M1. Kierunek Budapeszt i Gyor.
  W okolicach Gyor zjeżdżamy z autostrady na Veszprem drogą 82. Droga lokalna ale asfalt elegancki. Nie zatłoczona. No i pozwoli odpocząć od monotonii autostrady, żeby się trochę obudzić.
  W Veszprem kierujemy się na Balatonfuzo drogą E66 i 72. Stąd znaki pociągną nas już do autostrady M7. Wpadamy na autostradę M7 (tylko nie w kierunku Budapesztu!). Kierunek Siofok i Nagykanizsa. Dojeżdżamy do granicy chorwackiej. Przejście graniczne Letenye.

  Tankujemy LPG po chorwackiej stronie i lecimy dalej autostradą. Pierwszy odcinek Gorican – Zagreb autostradą A4. Z Zagrzebiu na węźle autostradowym Lucko kierujemy się na autostradę A1 na Split. A1 dojeżdżamy praktycznie do wybrzeża. Na Chorwacji za autostradę płacimy na bramkach. Na bramkach i na stacjach benzynowych przyjmują euro bez problemu ale resztę wydają w Kunach.

  Z południa Polski taką trasę robi się w 10 godzin w okolice Zadaru. Do max 11 godzin w okolice Splitu jak nie ma po drodze niespodzianek. Zależy jak daleko na południe się wypuszczamy. Więc spokojnie można za jedną noc z małym dzieckiem to oblecieć jak się startuje wieczorem (koniecznie wyspanym!).

  Trasa jest tak prosta, że ja już za drugim razem jechałem bez nawigacji i zacząłem kombinować z objazdami ostatnich bramek w Zagrzebiu, gdzie się płaci za przejazd. W sezonie korkuje się jak diabli i zjeżdżając na przedostatnich bramkach i objeżdżając lokalnymi drogami ostatni odcinek zyskuje się na czasie minimum 30 min w każdą stronę. Szczególnie jak się jedzie w weekend.

  • croatia 6 miesięcy temu
   Odpowiedz

   Świetnie! Dzięki wielkie za podrzucenie tej trasy do Chorwacji. Wydaje się szybka i tak jak pisałeś prosta. Dojazd własny do Chorwacji wcale nie jest aż tak trudny. Zwłaszcza teraz kiedy jest więcej autostrad i możliwości.

  • Tomek 3 miesiące temu
   Odpowiedz

   Dzięki Kolego, skorzystałem.

 18. Watson 5 miesięcy temu
  Odpowiedz

  Kolego Konan Katoda a możesz linka googlemaps wkleić z tą trasą dzieki :D

 19. jord 2 miesiące temu
  Odpowiedz

  czy ktos spędzał wczasy na Istrii w ośrodku Sol Polinesja niedaleko Umag? Bardzo prosze o trochę informacji o osrodku a także jak dojechac najszybciej z Krakowa

 20. Norek 2 miesiące temu
  Odpowiedz

  Cześć,

  Wybieramy się na Chorwację już już: wybieramy trasę do Chorwacji -> Kraków – Słowacja – Budapeszt – Chorwacja z Chorwacji Słowenia – Austria – Czechy – PL.
  Orientujecie się co muszę mieć dodatkowego w samochodzie prócz znanych apteczek Trójkąta i Gaśnicy. Jakie są jeszcze wymogi w podanych wyżej krajach?

  Dzięki.

  • croatia 2 miesiące temu
   Odpowiedz

   Sprawdźcie winiety i pomyślcie o lokalnej gotówce dla każdego z krajów.

  • Erbest 2 miesiące temu
   Odpowiedz

   Nic nie musisz mieć. Trójkąt i gaśnica wystarczą w zupełności.

 21. Pintek 2 miesiące temu
  Odpowiedz

  jechal ktos ostatnio obj.azdem przez mureck ptuj podobno objazdy po podmytych drogach

 22. croatia 2 miesiące temu
  Odpowiedz

  Ostatnio jak jechaliśmy to złapaliśmy gumę na autostradzie. Doczłapaliśmy się do najbliższej stacji. Mięliśmy koło zapasowe ale nie mieliśmy lewarka… poprosiłem policjantów o pomoc a oni z kolei złapali jakiegoś albańczyka, który miał lewarek. Szybko odkręcił koło i przykręcił. Bez problemów : )

Samochodem do Chorwacji w 2018

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.