Chorwacja autokarem


Już 65037 osób uznało nasze porady za wartościowe i ocenili je na / 5! (ocenianie wstrzymane!)

Jedną z opcji dojazdu do Chorwacji jest podróż autokarem. To jedna z tańszych możliwości dotarcia do kraju Chorwatów. Dojazd autokarem zajmuje w zależności od miasta wyjazdu, blisko dobę. Na rynku, obecnie można skorzystać z kilku przewoźników, którzy od lat świadczą tego rodzaju usługi. Autokary docierają przeważnie nad samo morze, do najpopularniejszych turystycznych destynacji.

Dojazd autokarem na wczasy w Chorwacji

Odległość z Polski do Chorwacji nie jest duża. Przykładowo trasa z Warszawy do ośrodków wypoczynkowych na półwyspie Istria to niecałe 1000 km. Jeszcze bliżej mają mieszkańcy południowej Polski, na przykład droga z Katowic to około 850 km. Trasa zazwyczaj wiedzie przez Czechy, Słowację oraz Węgry. Autokary wyjeżdżają z wielu większych miast Polski m. in: Warszawy, Wrocławia, Łodzi, Opola, Częstochowy, Krakowa, Katowic, Bielsko Białej, Elbląga, Gdańska czy Szczecina. Oprócz tego wiele z firm oferuje także tzw. połączenia antenowe, czyli dowóz z mniejszych miejscowości na miejsce zbiórki. Autokary to przeważnie nowoczesne pojazdy, wyposażone w klimatyzację, WC, DVD, lodówkę i cafe – bary. Siedzenia mogą być rozkładane, wraz z podnóżkami i podłokietnikami. Często mają także rozkładane stoliki turystyczne, lampki do czytania oraz indywidualny nawiew. Dużą zaletą podróżowania autokarem jest możliwość zabrania sporego bagażu, jednak zbyt duży może wiązać się z dodatkową opłatą. Przeważnie limit jest ustalony na 25 kg bagażu głównego i 5 kg podręcznego. Po drodze autokar zatrzymuje się zazwyczaj co 4 godziny, głównie na stacjach paliw. Zaleca się wówczas korzystanie z WC, gdyż autokarowa ubikacja ma ograniczoną pojemność. Warto zabrać ze sobą kilka euro, na drobną przekąskę czy opłatę za skorzystanie z ubikacji. Miasta docelowe to zazwyczaj Zagrzeb, Karlovac, Zadar, Szybenik, Rogoznica oraz Split. Przed zakupem biletu warto sprawdzić np. na stronie internetowej przewoźnika do jakich miejscowości można dojechać.

Po wstąpieniu w 2013 roku Chorwacji do państw Unii Europejskiej, możemy podróżować posiadając jedynie dowód osobisty. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli trasa np. do Dubrownika i innych kurortów na południu, wiedzie przez Federację Bośni i Hercegowiny, czeka nas odprawa graniczna, która obecnie została już maksymalnie uproszczona.

Podróż do Chorwacji autokarem nie poleca się starszym osobom oraz rodzinom z małymi dziećmi. Kilkunastogodzinna jazda w pozycji siedzącej nie jest zbyt komfortowa, szczególnie dla osób z problemami krążeniowymi.

Ile kosztuje bilet autokarowy do Chorwacji?

Chorwacja autokarem
Chorwacja autokarem
Na rynku jest kilku przewoźników oferujących przewozy autokarowe do Chorwacji w okresie od kwietnia do października. Wyjazdy z Polski są zazwyczaj w piątek, natomiast powroty w niedzielę. Najbardziej opłaca się kupić bilet w dwie strony, jego koszt to około 450 – 500 złotych. Podróż w jedną stronę wynosi od 300 do 350 złotych. Rezerwacji można dokonać online lub telefonicznie.

Inni szukali informacji o Chorwacji w ten sposób:

  • chorwacja autokarem
  • chorwacja autokarem 2018
  • chorwacja autokarem z wrocławia
  • chorwacja 2017 autokarem
  • chorwacja wczasy autokarem
  • wakacje dojazd autokar
  • wczasy autokarem
  • wczasy chorwacja dojazd autokarem
  • wczasy istria

Zaplanuj dobrze swoje udane wczasy w Chorwacji w 2018:

Chorwacja autokarem w 2018

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.