Ceny autostrad w Chorwacji


Już 24710 osób poznało ceny autostrad w Chorwacji oceniając informacje na 4.7 / 5! (ocenianie wstrzymane!)

W Chorwacji korzystanie z dróg szybkiego ruchu i autostrad jest płatne. Nie obowiązuje tu jednak system winietowy. Wjeżdżając na chorwacką autostradę pobieramy kartę i po przejechaniu trasy, na zjeździe z autostrady płacimy za konkretny odcinek. Opłaty za autostrady w Chorwacji zależy również od masy i wielkości naszego pojazdu. Na przykład za pokonanie trasy o długości 120 kilometrów, samochodem osobowym, zapłacimy około 53 kuny.

Opłaty dokonamy gotówką w kunach chorwackich lub euro, ale także przy pomocy kart płatniczych. Chorwaci akceptują płatności takimi kartami kredytowymi jak: American Express, Diners, Master Card , Maestro i Visę. Zgubienie lub zniszczenie pobranej karty wiąże się z karą, która wynosi dwukrotność kwoty należnej za najdłuższy możliwy przejazd danej autostrady. Po pobraniu karty mamy dobę na opuszczenie danej trasy, inaczej grożą nam kolejne kary finansowe ( w nieuzasadnionych przypadkach). Drogi i autostrady w Chorwacji są nowoczesne i dobrej jakości. Ograniczenie prędkości na autostradach w Chorwacji wynosi 130 km/h. A spożycie alkoholu przez kierowców jest całkowicie zabronione.

Ceny paliwa i autostrad w Chorwacji

Aktualna cena za litr benzyny to niecałe 11 kun. Diesel kosztuje 9,50 kuny za litr, a gaz 4,60 kuny również za litr.

Jeśli chodzi o opłaty za autostrady w Chorwacji to niestety w zeszłym roku, rząd przegłosował ustawę o podniesieniu opłat za ich korzystanie w okresie letnim o 15%.

Aktualne cen autostrad można sprawdzić na stronie http://www.hak.hr/info/cestarine/ (B. to ceny jeszcze bez podwyżki letniej). Trzeba pamiętać o tym, że w Chorwacji nie ma winiet, opłatę uiszczamy bezpośrednio przy bramkach zjazdowych z autostrady. Ich wysokość jest zależna od pokonanego odcinka drogi i kategorii pojazdu, którym go pokonujemy.

Przykładowo z Gorican do Splitu, samochodem z kategorii pierwszej (zwykła osobówka), zapłacimy 227 kun. Z z Gorican do Zadaru droga wyniesie nas 167 kun tym samym autem.

Ceny autostrad w Chorwacji
Ceny autostrad w Chorwacji

Gdzie kupić nawigacje GPS do samochodu?

Jeśli zdarzy się nam zjechać z autostrady bądź wręcz przeciwnie, będziemy mieli problemu z tym aby na tą autostradę trafić to wtedy bezcenna okaże się dobra nawigacja GPS:

Nawigacja GPS do Chorwacji
Nawigacja GPS do Chorwacji

Nawigacje GPS

Pełna lista sklepów… ->

Zobacz jakie są ceny winiet na autostradach w Chorwacji. Przeczytaj też informacje o Autostradzie A1 na wikipedii, która biegnie przez niemal całą Chorwację.

Inni szukali informacji o Chorwacji w ten sposób:

 • ceny w chorwacji 2015
 • ceny autostrad w chorwacji
 • ceny autostrad chorwacja
 • ceny autostrad chorwacja 2017
 • ceny autostrad w chorwacji 2015
 • chorwacja ceny autostrad
 • ceny autostrad chorwacja 2016
 • autostrady chorwacja 2017
 • autostrady w chorwacji
 • ceny autostrad chorwacja 2018

Zaplanuj dobrze swoje udane wczasy w Chorwacji w 2018:

1 opinia
 1. PatrykZ. 3 lata temu
  Odpowiedz

  Czy ktoś posiada info o aktualnych cenach autostrad w Chorwacji na 2015?

Ceny autostrad w Chorwacji w 2018

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.