Atrakcje dla dzieci


Już 9435 osób uznało nasze porady za wartościowe i ocenili je na / 5! (ocenianie wstrzymane!)

Baza turystyczno – noclegowa w Chorwacji jest bardzo dobrze przygotowana na przyjęcie rodzin z dziećmi. Największą atrakcją są tutaj piękne plaże, ciepła woda w morzu oraz śródziemnomorski klimat. Warunki przyrodnicze i pogoda w Chorwacji wpływają bardzo korzystnie na zdrowie. Brak zakładów przemysłowych na wybrzeżu, drzewa sosnowe ze swoimi eterycznymi olejkami oraz morskie powietrze stwarzają idealny klimat prozdrowotny.

Atrakcyjnych miejsc do spędzenia czasu z dziećmi nie brakuje. Chorwacja posiada siedem Parków Narodowych z niezwykłą przyrodą i mnóstwem ścieżek do spacerów. Starsze dzieci zainteresują także starymi miasteczkami i wspaniałymi zabytkami. Najlepszym pomysłem spędzenia czasu razem jest plaża. Nie brakuje tu atrakcji wodnych takich jak zjeżdżalnie, łódki – banany, rowery wodne, skutery wodne, nurkowanie czy zabawy w piasku. Plaże dla dzieci są atrakcyjne, zarówno te piaszczyste, żwirkowe jak i kamieniste. W Chorwacji często wejście do morza jest łagodne i bardzo powoli się pogłębia.

Atrakcje dla dzieci w Zagrzebiu

Atrakcje dla dzieciW miejskim parku Maksimir znajduje się Zoo, które otwarte jest codziennie, a dzieci do lat 7 wstęp mają wolny. W Zagrzebiu można udać się do obserwatorium astrologicznego lub nad jezioro Jarun. Warto zwiedzić Muzeum Archeologiczne z kolekcją egipskich mumii lub Muzeum Techniki z modelami statków kosmicznych, lokomotyw i satelitów. W okolicy można zobaczyć skansen XIX – wiecznej ludowej architektury w Kumrovac oraz odwiedzić Muzeum Ewolucji w Husnjakovo.

Atrakcje dla dzieci w Istrii

W miejscowości Umag znajduje się linowy park rozrywki Adrenalina z trasami o różnych stopniach trudności. Można zwiedzić morskie akwarium w Rovinij, w Puli akwarium usytuowane jest w starym forcie Verudela. Niedaleko Porecu jest możliwość nauki techniki jaskiniowej wspinaczki, można ją potem wypróbować w jaskini Baredine. Na wyspach Briońskich znajduje się safari park Brijuni, gdzie możemy spotkać słonie, żyrafy, zebry i lamparty. Największą atrakcją dla małych i większych dzieci będzie nowo otwarty Aquapark Istralandia, z mnóstwem różnych zjeżdżalni, placów zabaw i basenów. Istria oferuje także wiele innych atrakcji dla dzieci. Warto pobuszować samemu i popytać też na miejscu.

Atrakcje dla dzieci w Kvarner

Atrakcje dla dzieciRegion Kvarner oferuje wyprawę do Parku Narodowego Risnjak z mnóstwem zwierząt (rysi, saren, jeleni i kozic). Można zwiedzić akwarium morskie w Crikvenicy z 24 zbiornikami, w których żyje ponad 150 gatunków morskich zwierząt. W górach Velebit, we wsi Kuterevo działa schronisko dla osieroconych niedźwiadków, które jest otwarte cały rok.

Atrakcje dla dzieci na Kvarnerskich wyspach

Atrakcje dla dzieciNa wyspie Cres jest Centrum edukacyjno- badawcze Eko – Centar, które zajmuje się ochroną populacji sępów płowych. Wolnotariusze z chęcią oprowadzają po ośrodku. Wyspa Losinj posiada Centrum Edukacyjne Błękitny Świat, które organizuje w sierpniu Dni Delfina. Program obchodów składa się z wykładów, wystaw, warsztatów, gier i zawodów sportowych. Jedną z głównych atrakcji Dnia delfinów jest wielka wystawa prac plastycznych dzieci z Chorwacji i zagranicy na temat morza i delfinów.

Atrakcje dla dzieci w Dalmacji

Atrakcje dla dzieci
Wyspa Lokrum
W miejscowości Zadar jedną z atrakcji jest koncert grany przez fale, na morskich organach. Po zmierzchu warto pokazać dzieciom Pomnik Słońca, który pochłania promienie słoneczne w ciągu dnia, a wieczorem świeci. Niedaleko Rakovicy znajduje się Winnetouland, w którym można poczuć się jak na dzikim zachodzie i spróbować wypłukać złoto z rzeki, zarzucić lasso czy postrzelać z łuku. W Szybeniku odbywa się co roku Międzynarodowy Festiwal Dziecięcy promujący różne formy twórczości dziecięcej. Organizowane są wówczas przedstawienia kukiełkowe i warsztaty dla dzieci. Na terenie Dalmacji dużą atrakcją jest również akwarium w Dubrowniku, znajdujące się w zabytkowej twierdzy Św. Jana. Można w nim podziwiać m. in. koralowce, rekiny, ośmiornice, rozgwiazdy i gąbki. Warto udać się promenadą Króla Zvonimira do zielonych terenów Babin Kuk, gdzie można pograć w piłkę, minigolfa, tenisa stołowego czy pojeździć rowerem. Z Dubrownika odpływają statki na pobliską wyspę Lokrum, gdzie położony jest ogród botaniczny z dziko żyjącymi pawiami i egzotycznymi roślinami. Ciekawą wycieczką będzie także wyprawa do Doliny Medena na wzgórzu Bosanka, dzieci mogą tu spróbować przejażdżki na kucykach i zobaczyć zwierzęta domowe. Interesująca jest również Jaskinia Durovic położona poniżej pasa startowego na lotnisku w Dubrowniku. Grota ma długość prawie 200 metrów i znajduje się dokładnie pod pasami startowymi z których odlatują samoloty. Atrakcją dla dziecka będą na pewno rejsy statkiem: np po jeziorach Plitwickich lub w okolicach Orebicy i podglądanie delfinów butlonosych.

Inni szukali informacji o Chorwacji w ten sposób:

  • chorwacja atrakcje dla dzieci
  • zadar atrakcje dla dzieci
  • atrakcje dla dzieci chorwacja
  • makarska atrakcje dla dzieci
  • dubrownik atrakcje dla dzieci
  • istria atrakcje dla dzieci
  • atrakcje dla dzieci w chorwacji
  • dalmacja atrakcje dla dzieci
  • zagrzeb atrakcje dla dzieci
  • umag atrakcje dla dzieci

Zaplanuj dobrze swoje udane wczasy w Chorwacji w 2018:

Atrakcje dla dzieci w 2018

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.