Chorwacja pociągiem

Ocena: 4.8 / 5!

Nie ma bezpośredniego połączenia kolejowego Polski z Chorwacją. Podróż pociągiem do Chorwacji to opcja kosztowna i czasochłonna oraz dla osób, które chcą po drodze zwiedzić kawałek Europy. Dojazd koleją wymaga co najmniej jednej przesiadki i trwa od 15 do 24 godzin. Aby dotrzeć do Chorwacji, najlepiej z Warszawy udać się do Wiednia lub Budapesztu, gdzie następuje przesiadka do pociągu do Zagrzebia. Dalej można się przesiąść na chorwackie linie kolejowe, które dowiozą nas do wszystkich większych kurortów takich jak: Split, Szybenik, Rijeka czy Zadar. Nie ma jednak w ogóle połączenia pociągowego z Dubrownikiem, dlatego w Splicie należy przesiąść się na prom lub autobus.

Chorwacja ma również połączenia kolejowe z innymi państwami m. in ze Słowenią, Bośnią i Hercegowiną, Węgrami, Włochami, Austrią, Szwajcarią, Niemcami, Serbią i Czarnogórą.
Przykładowa trasa do Chorwacji przez Słowenię może odbyć się codziennym kursem kolejowym do Budapesztu, z Warszawy oraz z Krakowa (przez Katowice i Bielsko Białą). Pociąg dojeżdża na dworzec Budapeszt Keleti, gdzie po dotarciu trzeba udać się do Budapeszt Deli, bo stamtąd mamy dalsze połączenie do Lubiany. Drugą opcją jest jazda z Warszawy czy Krakowa do Wiednia i stamtąd ekspresem do stolicy Słowenii.

Chorwacja pociągiem
Chorwacja pociągiem

Koszt przejazdu pociągiem z Polski do Chorwacji

Podróżowanie pociągiem to najdroższa opcja dojazdu do Chorwacji. Bilet kolejowy jest droższy od autokarowego czy kosztu przejazdu samochodem i może wynieść w jedną stronę nawet 800 złotych. Wynika to z nie najtańszych połączeń pociągami Inter- i EuroCity. Aby zaoszczędzić, można podróżować kolejami regionalnymi od granicy do granicy i kupować bilety taryfy międzynarodowej na jak najkrótsze odcinki pomiędzy przystankami po obu stronach granicy. Na Węgrzech jednak nie można jechać tym samym pociągiem mając dwa bilety (krajowy i międzynarodowy), więc trzeba np. z Budapesztu udać się do miasta Zalaegerszeg. Gdzie kupimy bilet międzynarodowy do Murskiej Soboty, aby tam przesiąść się na lokalny pociąg słoweński do Ptuja lub Mariboru. Jest to opcja bardzo czasochłonna, ale zdecydowanie tańsza.
Wszelkie informacje o rozkładzie jazdy w Polsce są dostępne na stacjach PKP oraz w internecie (www.pkp.pl). Międzynarodowy rozkład jazdy pociągów znajdziemy np. na stronie www.reiseauskunft.bahn.de . Warto również porównywać ceny biletów kolejowych w firmach Inter Raił, Wastels lub Euro Domino.

Inni szukali informacji o Chorwacji w ten sposób:

 • pociągiem do chorwacji
 • pociąg do chorwacji
 • polska chorwacja pociag
 • do chorwacji pociągiem
 • pociągiem do chorwacji koszt
 • chorwacja pociągiem
 • dojazd do chorwacji pociągiem
 • pociągiem na chorwację
 • jak dojechać do chorwacji pociągiem
 • pociagi z polski do chorwacji
<<< Imprezy w Chorwacji | Domki w Chorwacji >>>

Chorwacja pociągiem - 2 komentarze

 1. Seba

  W czerwcu mam zamiar przetestować dojazd pociągiem do Chorwacji. Wiem, że trochę nadpłacę, ale to może być ciekawa przygoda – jazda koleją, aż tak daleko :)

 2. Yugol

  Niecałe tysiąc kilometrów odległości a podróż trwa od 15 do 24 h żenada żenada i jeszcze raz żenada,to ma być zjednoczona Europa???

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *